"Od ziarenka do bochenka"- wycieczka

10 maja grupa Wiewiórki i Tygryski wybrała się do wsi Grzybów gdzie znajduje ośrodek "Ziarno" przy gospodarstwie ekologicznym. Na początku gospodarze przywitali nas zdrowym śniadaniem, przygotowanym z samodzielnie wykonanych produktów. Dzieci mogły poznać zasady funkcjonowanie gospodarstwa, karmiły i bawiły się z małymi kozami. Mieliśmy też okazje zamienić się w piekarzy i samodzielnie wykonać razowy chlebek. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek o życiu owadów, szczególnie trzmieli. Uczyliśmy się tradycyjnych sannickich wycinanek. Również każdy mógł wykonać swoją pachnącą świecę z wosku pszczelego. Zostaliśmy również poczęstowani ekologicznym, smacznym obiadem. Pełni wrażeń i radośni wróciliśmy do przedszkola.