ŚWIĘTO RODZINY 2017

3 czerwca w naszym przedszkolu odbyło się Święto Rodziny pt.”Jestem rycerzem Pana”. Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystej Mszy Świętej w kaplicy Domu Kapłana Seniora, której przewodniczył Ks. Piotr Żądło w koncelebrze z Ks. Robertem Kondrackim. Oprawę Mszy Św. przygotowała grupa Tygryski, oprawę muzyczną Siostra Marietta z chórkiem naszych przedszkolaków. Dziękowaliśmy za mijający rok szkolny oraz prosiliśmy o dalsze błogosławieństwo dla Wspólnoty Przedszkola.

Nasze święto rozpoczął strzał z hakownicy oraz wspólny taniec dworski.

Na wszystkie nasze rodziny czekały takie atrakcje, jak: konkurs z niespodzianką botaniczna zgaduj-zgadula „Zamkowe ogrody”, kawiarnia rycerska, dworski plac zabaw, „Oberża pod śpiącym rycerzem” –przysmaki dawnej kuchni, czy tez wata cukrowa.  Chłopcy mogli zrobić prawdziwa rycerską tarczę, a dziewczynki czepek damy dworu, ponad to tez przebrać się w dawne stroje. na stoisku z ceramiką można było samodzielne pomalować naczynka.

Na naszym święcie gościła również rycerska grupa rekonstrukcyjna, w jej namiocie znajdowała się wystawa starych przedmiotów, monet, zbroi. Atrakcją było również pisanie gęsim piórem, lakowanie kopert, czy też strzelanie z łuku.

Na naszej plaży rodziny mogły dzięki Klubowi Kajakarzy przepłynąć się kajakami po Bzurze i obudzić śpiącego rycerza.

To był mile spędzony czas.

Dziękujemy wszystkim za obecność oraz za zaangażowanie w przygotowanie tego pięknego święta.

Już dziś zapraszamy za rok!:)

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć!:)