Wiewiórki w Starostwie

6 czerwca grupa Wiewiórki wybrała się z wizytą do Starostwa Powiatowego w Sochaczewie. Dzieci spotkały się ze starostą p. Jolantą Gontą, wicestarostą p. Tadeuszem Głuchowskim oraz sekretarz powiatu p. Zofią Romanowską i skarbnikiem powiatu p. Teresą Pawelak. Biedronki uczestniczyły w Dziecięcej Radzie Powiatu, na której postulowały budowę placów zabaw, przedszkoli, szkół, bloków i wielu innych ważnych rzeczy dla naszego miasta.

Dzieci poznały również na czym polega demokracja. W głosowaniu jawnym dzieci jednogłośnie wyraziły chęć otrzymania od Starosty upominku. Później już w głosowaniu tajnym zdecydowały o rodzaju upominku. Po przeliczeniu głosów przez specjalnie wybrana komisję, której przewodniczyła Michasia, okazało się że wybrano zestaw do gry z piłeczką. Dzieci otrzymały również pamiątkowe certyfikaty.

Dziękujemy Władzom Starostwa za zaproszenie oraz miłą wizytę.